یا مهدی ادرکنی
آرشیو
پنج‌شنبه 17 شهریور‌ماه سال 1384
میلاد امام حسین علیه السلام مبارک باد

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین

السلام علیک یا اباالفضل العباس

السلام علیک یا مولای یا صاحب الزمان

میلاد با سعادت آموزگار عشق حضرت حسین بن علی علیه السلام و معلم ایثار و فداکاری حضرت اباالفضل العباس و زینت عبادت کنندگان حضرت سجاد علیهم السلام را خدمت پدر و مادر بزرگوارشان حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و ام البنین سلام الله علیها و خاندان عصمت و طهارت و همچنین نور چشم عرشیان و فرشیان حضرت مهدی موعود علیهم السلام تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

عشاق عیدتان مبارک

یاد حضرت مهدی -علیه السلام-، در میلاد امام حسین -علیه السلام-

شیعیان و شیفتگان مذهب جعفری، در روز میلاد سالار شهیدان(سوم شعبان)، یاد فرزندان آن حضرت را نیز در دل ها تازه تر می کنند. در توقیع مبارک حضرت امام حسن عسگری علیه السلام برای قاسم بن علاء همدانی آمده است: در روز تولد امام حسین علیه السلام این دعا را بخوان:« اللهم انی اسئلک بحق المولود فی هذا الیوم ...:

خداوندا! من تو را به مقام مولود این روز می خوانم. او پیش از اینکه به دنیا چشم بگشاید و قبل از آن که تولد یابد، وعده و خبر شهادتش داده شد. آسمان و هرکس که در آن بود و زمین و هر کس بر روی آن بود، بر او گریه کرد... . او که در عوض شهادت او، ائمه از نسل او شدند و شفا در تربت او قرار داده شد، فوز و رستگاری با او، در روز رجوع و بازگشت او و بازگشت اوصیاء از خاندان او، بعد از قائم آنان و سپری شدن غیبت او می باشد».( 1)

و در لوحی که به نام مقدس فاطمه سلام الله علیها معروف است(2)، ارتباط محکم و راستینی بین امام حسین -علیه السلام- و حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف وجود دارد. این لوح به مناسبت تولد امام حسین علیه السلام توسط جبرئیل امین به رسم چشم روشنی از طرف خداوند متعال به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله هدیه شد. رسول اکرم صلی الله علیه و آله آن را مطالعه می کنند و می فرمایند: « سزاوار نیست که این چشم روشنی به شخصی غیر از فاطمه زهرا سلام الله علیها سپرده شود.

نکته ی مهم آن، زمان فرستادن (تولد امام حسین ) و محتویات و مطالب آن (یاد مهدی علیه السلام) است.

وقتی به نام مقدس امام حسین علیه السلام می رسد، می فرماید:«... جعلت کلمتی التامة معه و حجتی البالغة عنده...؛ کلمه ی تامه و حجت بالغه ی خود (امام زمان) را با حسین و نزد او قرار دادم.»(3)

1. مصباح المجتهد، الیوم الثالث یوم ولد فیه الحسین علیه السلام ص 758، مفاتیح الجنان، اعمال روز سوم شعبان، اقبال، سید علی بن طاووس 689، شیعه و رجعت ص 190)

2. اصول کافی، ج 2، ص 471.

3. با حسین(علیه السلام تا مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف سید مجتبی حسینی، ص 23.( تمامی مطالب نوشته شده از کتاب از حسین تا مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف نوشته ی رضا فؤادیان می باشد.

دعایی که در بالا ذکر شد در مفاتیح الجنان آمده است، در اعمال امروز دو دعا وارد شده که چندان بلند نیست، فرصت برای یاد حسین با عطر مهدی علیهم السلام هست، کسانی که این دعا را خواندند التماس دعا...

التماس دعا، یا مهدی

 

 

 

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 141120


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها