یا مهدی ادرکنی
آرشیو
دوشنبه 14 شهریور‌ماه سال 1384
بعثت پیامبر خدا مبارک باد

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله
السلام علیک یا اباصالح المهدی

بعثت رسول اکرم حضرت محمد مصطفی -صلوات الله علیه- بر فرزند برومندشان و تمام عاشقان آن حضرت مبارک باد.

«فخر الاسلام» مؤلف کتاب«انیس الاعلام» که خود یکی از کشیشان بنام مسیحی بوده، و تحصیلات خود را نزد کشیشان مسیحی به پایان رسانیده استو به مقام ارجمندی از نظر آنان نائل آۀمده در مقدمه ی این کتاب ماجرای عجیب اسلام آوردن خود را چنین شرح می دهد:

«... بعد از تجسس بسیار و زحمات فوق العاده و گردش در شهرهاخدمت کشیش والا مقامی رسیدم، که از نظر زهد و تقوا ممتاز بود، فرقه«کاتولیک» از سلاطین و غیره سوالات دینی خود را به او مراجعه می کردند، من نزد او مدتی مذاهب مختلفه نصارا را فرا می گرفتم، او شاگردان فراوانی داشت، ولی در این میان همه به من علاقه ی خاصی داشت. کلیدهای منزل ... همه در دست من بود فقط کلید یکی از صندوقها را پیش خود نگاه داشته بود...

در این بین روزی کشیش مزبور را عارضه ای رخ داد به من گفت به شاگردها بگو: حال تدریس ندارم. وقتی نزد شاگردان آمدم دیدم مشغول بحثند، این بحث منجر به معنی لفظ «فارقلیطا» در سریانی و «پریکلتوس» به زبان یونانی... جدال آنها به طول انجامید، هرکس رأیی داشت...

پس از بازگشت، استاد پرسید: امروز چه مباحثه کردید؟! من اختلاف آنها را در لفظ «فارقلیطا» از برای او تقریر کردم... گفت: تو کدامیک از اقوال را انتخاب کرده ای؟

گفتم مختار فلان مفسر را اختیار کرده ام.

کشیش گفت: تقصیر نکرده ای، و لکن حق و واقع خلاف همه این اقوال است، زیرا حقیقت این را نمی دانند مگر راسخان فی العلم از آنها هم تعداد کمی با این حقیقت آشنا هستند، من اصرار کردم که معنی آن را برایم بگوئید، وی سخت گریست و گفت: هیچ چیز را از تو مضایقه نمی کنم... در فرا گرفتن معنی اسم اثر بزرگی است، ولی به مجرد انتشار، من و تو را خواهند کشت! چنانچه عهد کنی به کسی نگویی این معنی را اظهار می کنم... . من به تمام مقدسات قسم خوردم که نام او را فاش نکنم، پس گفت: این یسماء از اسماء پیامبر مسلمین است و به معنی «احمد» و « محمد» است.

پس از آن کلید آن اتاق کوچک را به من داد و گفت: در فلان صندوق را باز کن و فلان و فلان کتاب را بیاور، کتاب ها را نزد او آوردم، این دو کتاب به خط یونانی و سریانی پیش از ظهور پیامبر اسلام بر پوست نوشته شده بود.

در هردو کتاب لفظ «فارقلیطا» را به معنی، احمد و محمد، ترجمه نموده بودند، سپس استاد اضافه کرد: علماء نصارا قبل از ظهور او اختلافی نداشتند که «فارقلیطا» به معنی « احمد و محمد » است، ولی بعد از ظهور محمد - صلی الله علیه و آله و سلم- برای بقای ریاست خود و استفاده مادی، آن را تأویل کردند و معنی دیگری برای آن اختراع نمودند و آن معنی قطعاً منظور صاحب انجیل نبوده است.

سوال کردم درباره ی دین نصارا چه می گویی؟ گفت با آمدن دین اسلام منسوخ است، این لفظ را سه بار تکرار نمود پس گفتم:

در این زمان طریقه ی نجات و صراط مستقیم... کدام است؟ گفت: منحصر است در متابعت محمد- صلی الله علیه و آله-

گفتم: آیا تابعان او از اهل نجاتند؟ گفت: ای والله ( سه بار تکرار کرد)... سپس استاد گریه کرد من هم بسیار گریستم گفت: اگر آخرت و نجات می خواهی البته باید دین حق را قبول نمائی... ومن همیشه تو را دعا می کنم، به شرط اینکه در روز قیامت شاهد باشی که در باطن مسلمان و از تابعان محمد-صلی الله علیه و آله و سلم- هستم؛ ... هیچ شکی نیست که امروز بر زمین دین اسلام دین خداست...»!!

( اقتباس با کمی اختصار از «هدایت دوم» مقدمه کتاب «انیس الاعلام».) ( نوشته شده از کتاب تفسیر نومنه، جلد اول ص 211)

 

حضرت مهدی علیه السلام فرمودند:

اگر شیعیان ما- که خدای آنان را بر طاعتش توفیق دهاد- با دلهایی یکپارچه بر عهد خویش وفادار بودند، به یمن لقای ما نائل می شدند و سعادت دیدار ما به آنان روی می آورد؛ دیداری که با شناخت حقیقی و درست ایشان نسبت به ما، همراه بود.(الاحتجاج 602/2)

 

حضرت مهدی علیه السلام فرمودند:

و اما نحوه ی بهره وری از من در دوران غیبتم، همچون بهره گیری از خورشیدی است که ابرها آن را از دیدگان پنهان داشته باشند.(کمال الدین 485/2، غیبة الطوسی 292)( نوشته شده از کتاب فضائل المهدی علیه السلام نوشته علی اکبر تلافی)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اللهم عجل لولیک الفرج


التماس دعا، یا مهدی


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 141120


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها