یا مهدی ادرکنی
آرشیو
دوشنبه 14 شهریور‌ماه سال 1384

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله

السلام علیک یا اباصالح المهدی

مبعث حضرت ختمی مرتبت، محمد مصطفی - صلوات الله علیه - بر ذریه ی پاک ایشان و حضرت مهدی موعود علیه السلام و عاشقان آن حضرت مبارک باد.

خدای مهربان انسان ها را برای انسان بودن آفرید و برای مقامی که آن را به هیچ یک از آفریده هایش جز انسان نبخشید؛ آری مقام خلیفة اللهی...

خداوند به خاطر این آفریده جلوی شیطان ایستاد، و او را رانده شده خواند، آیا باز هم پیروی از شیطان می کنیم، مگر نشنیده ایم که می گویند:

آیا می دانی چرا خداوند شیطان را از درگاه خود راند و برای همیشه طرد کرد؟

چون فرمان خدا را برای سجده ی بر انسان اطاعت نکرد.

اما بی وفایی برخی آدمیان را بنگر که از خدا رو می گردانند و حلقه ی بندگی شیطان به گردن می آویزند! رسول خدا-صلی الله علیه و آله- می فرماید: خداوند به چنین انسان هایی خطاب می کند: من به خاطر تو شیطان را طرد کردم؛ اما تو او را دوست خود گرفتی و به اطاعت او در آمدی؟(المراقبات، میرزا جواد آقا ملکی تبریزی، ص 38، به نقل از متاب خزائن مرحوم نراقی« به نقل از کتاب دین و زندگی سال دوم دبیرستان»)

 

خداوند بزرگ می فرماید:

ای فرزند آدم! ملائکه من شب و روز مواظب تو هستند، آنچه را می گویی و انجام می دهی، کم یا زیاد، همه را می نویسند. آسمان بر آنچه از تو دیده شهادت می دهد و زمین بر آنچه روی آن انجام داده ای گواهی می دهد. خورشید و ماه و ستارگان بر آنچه می گویی و عمل می کنی شعادت خواهند داد. خود نیز بر قلب و بر اعمال مخفی تو آگاهم

پس از خودت غافل مباش!

(حدیث قدسی، آداب الطلاب، ص 5« به نقل از کتاب دین و زندگی سال دوم دبیرستان»)


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 141120


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها