یا مهدی ادرکنی
آرشیو
یکشنبه 23 مرداد‌ماه سال 1384

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا

السلام علیک یا اباصالح المهدی

اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا و غیبة ولینا و قلة عددنا.

خدایا! در زمانی که از دیدار ولیت محروم هستیم، از این محرومیت و غربت و از قلّت عدد- از تعداد کم و انگشت شمار یاران دین حق- به تو شکایت می بریم.

اگر بدانید چقدر امام زمان علیه السلام غریب هستند و چقدر طرفداران حق اندک هستند، آن وقت قدر این توجه خودتان به امام زمان علیه السلام را خواهید دانست، که چقدر بشارت و رویاهای صادقه برای همین جمعی که در راه خودسازی و تزکیه نفس و جلب رضایت حضرت بقیة الله ارواحنافداه قدم بر می دارند، دیده شده است؛ لذا آنهایی که ضعیف اند سعی کنند از قافله عقب نمانند، چون بعد از ظهور، آن روزی که رجعت شروع می شود، ایمان آوردن فایده ای ندارد.« و ان رجعتکم حق لا ریب فیها یوم لا تنفع نفس ایمانها لم تکن امنت من قبل او کسبت فی ایمانها خیرا.»(1) : « رجعت شما اهل بیت علیهم السلام حق است، روزی که دیگر برای ایمان آوردن دیر شده یا اگر ایمان آورده، غافل بوده و حرکتی نکرده است»؛ عده ای هستند که باید جو جامعه آن ها را حرکت بدهد، آن ها مانند پشه های بی اختیار، معلق در هوا هستند، باد آن ها را به هر جا ببرد برده است؛ اگر حکومت طاغوت بود، طاغوتی هستند؛ اگر حکومت اسلامی بود، مومن و مسلمان هستند. این ها فکر نکنندحکومت امام عصر ارواحنا فداه هم مثل حکومت های معمولی است که به ظاهر افراد نگاه کند، نه! اگر قبل از ظهور انسان خودش را نساخته و بیدار نشده باشد، فکر نکند که بعد از ظهور خودش را همراه حکومت آن حضرت می کند و حضرت ولی عصر ارواحنافداه او را هم به حساب می آورند، نه! ایشان می دانند که تو آدم بیداری نیستی و چون فضا عوض شده، تو هم خودت را عوض کرده ای.

وقتی آن حضرت ظاهر بشوند، اگر در دل انسان سر سوزنی دغل وجود داشته باشد، او را لا اقل در تشکیلات دولت حقه نمی پذیرند؛ چون باید خودش را از قبل درست می کرد.

کوشش کنید قبل از ظهور آن حضرت جزء مومنین به غیبت باشید، جزء برادران پیغمبر اکرم باشید. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله دو دسته را برادر خود خواند: یکی علی بن ابیطالب علیه السلام و یکی مومنین به غیبت که در عصر غیبت از خواب غفلت بیدار شده اند و خود را به مقام یاران امام زمان علیه السلام رسانده اند.

مطلب بالا قسمتی از سخنان استاد معظم حضرت آیت الله سید حسن ابطحی خراسانی مدظلله العالی به نقل از مجله ی خورشید مکه است، بهتون پیشنهاد می کنم یه سری به سایت این مجله بزنید و مطالبی را که در دسترس قرار دارد مطالعه کنید، خیلی بیدار کننده است.

اماما! کمکمان کن، تا در راه تزکیه نفس پیشقدم و موفق باشیم.


 

www.khorshidemakkeh.com

www.abtahi.com

التماس دعا، یا مهدی

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 141120


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها